TELGRAFTAN TABLETE

TELGRAFTAN TABLETE

1001
0
PAYLAŞ

” Hayatta kalabilen türler en güçlü olanlar değil,en akıllı olanlar da değil,sadece değişime ayak uydurabilenler.” – Charles Darwin

Evrim Kuran samimi ve akıcı bir dille yazdığı kitabın da X, Y, Z kodlarıyla tanımladığımız telgraf devrinden dijital tablet çağına kadar Türkiye’nin 5 farklı kuşağını anlatıyor. Bu 5 farklı kuşağın beklentileri, düşünceleri, yaşam standartları gibi bir çok konuda fikir sahibi olmamızı sağlayan kitap bir arada yaşayan farklı insan profillerini bizlere açıklıyor.

Günümüz iş dünyasın da süreçleri gerçekleştirmeden işverenlerin en çok istedikleri Çalışan Performansı Yönetimi sistemleri kısmına dikkat çekmek isterim.

Günbegün değer yaratmaya mı,yoksa nihai rakamlarda fark yaratmaya mı odaklı ?

Yeni neslin en önemli ihtiyaçlarından biri olan sürekli geribildirim sağlama niteliği taşıyor mu

Yargılayıcı bir tarzla mı yürütülüyor,olumlayıcı sorgulama yöntemini mi baz alıyor ?

Önemli bir Y kuşağı değeri olan “şeffaflık ” ve ” adaleti” barındırıyor mu?

Takım olarak nasılız sorusunu da içeriyor mu yoksa sadece benim için nasılsın sorusuna mı yanıt arıyor ?

Bu soruların yanıtlarına göre yapılandırılmış,çağın gerçeklerine uygun,sadece taşı ikiye bölen son vuruşu değil,vuruşların tamamını değerlendiren performans sitemleri olmalı ki yeni nesil şirketler olunsun.

” Siz uyum kültürüne sahipseniz gelecek engellisiniz,gelecek uyumlu olmak için inovasyon kültürüne sahip olmanız lazım.Bunun için de performansa değil bilgiye odaklanmalısınız.” – James Canton

Keyifli Okumalar 🙂

 

BİR CEVAP BIRAK