STAJYER GELİŞİM PROGRAMIMIZ BAŞLIYOR

İnsan Kaynakları ve İş Dünyası

STAJYER GELİŞİM PROGRAMIMIZ BAŞLIYOR

Turktıcaret.net ofisi, Genç Yetenek Stajyer Programı ile genç, dinamik ve üretken beyinlere kapılarını açıyor.

Gençlerin en büyük hayallerinden birisi olan üniversite eğitimi, sadece üniversiteye girme ve zorlu eğitim sürecini tamamlamaktan ibaret değil. Eğitimin final kısmına yaklaşıldığında, zihni meşgul eden bir başka soru beliriyor: “Nerede ve nasıl iş bulacağım? Bulduğum iş beni ve hedeflerimi tatmin edecek mi? Nasıl bir ofis ortamında çalışacağım ve projelerimi hayata geçirmemde bana destek verecek bir ekibin üyesi olabilecek miyim?”

Turktıcaret.net bünyesinde tasarlanan stajyer programı sürecinde, öğrenciler verilen bir projede veya mevcut bölüm projelerine entegre olarak kendi yeteneklerini ortaya koyabiliyor ve iş hayatıyla ilgili deneyim edinmeleri sağlanıyor.

Stajyer öğrenciler ofiste, verimliliklerini, sadece alınan üniversite eğitimi ve bu eğitimle koşut olarak ilerleyecek teorik çalışmalarla sınırlamıyor, aynı zamanda şirketin kent kültürü ve değerlerine vurgu yapan özel mimarisi içinde bu değerlerin ayrıcalığını yaşama şansını da yakalıyorlar.

Kendilerini hem çalıştıkları ofise, hem de yaşadıkları kente ait hissederek, nefes alan ve yaşayan bir ofis ortamında verimli ve yaratıcı işler çıkartıyorlar.

Başvuruları 12 Nisan-30 Nisan 2016 günleri arasında gerçekleşecek olan Turktıcaret.net Genç Yetenek Stajyer Programına, üniversitelerin Mühendislik , Fen Fakültesi ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerinden öğrenci kabul edilecek.

Programa, 4 yıllık üniversitelerin 3. Ve 4. sınıf öğrencileri ile; 2 yıllık üniversitelerin 2. sınıf öğrencileri başvurabilecek.

Öğrenciler; başvuru, ön mülakat, değerlendirme ve kabul sonrasında Haziran-Eylül ayları süresince gerçek bir projede çalışarak, “staj programı” denildiğinde akla gelen edilgen ve geleneksel zihniyeti kırarak, daha katılımcı, sesini duyuran, aktif ve üretken bir yapının asal unsurları rolünü üstlenecekler.

Bu program boyunca öğrenciler, görev alınacak projeler, ürettikleri fikirler, katılacakları toplantılar ve eğitimler sayesinde kendilerini bol bol geliştirme ve ölçme fırsatını da yakalayabilecek.

Program içeriği; şirket oryantasyonu, proje çalışması ve kariyer başlangıcı olarak özetlenebilecek bu farklı ve öncü proje, yepyeni, üretken ve dinamik fikirleri hayata geçirecek gençleri bekliyor.

 

Bir cevap yazın