‘RUH’unla Düşün

‘RUH’unla Düşün

528
0
PAYLAŞ

Başkalarını yönetmek isteyen insan,herşeyden önce kendisinin ustası olmalıdır. Robert Burton…

Banu Çakar kitabı için Ruhsal Zeka (SQ) ve Liderlik ilişkisinden bahseden ilk ve tek kitap demektedir. Ruhsal Zeka (SQ) , zihinsel zeka (IQ) , duygusal zekadan (EQ) çok daha kapsamlı ve derin algılayışlı bir zeka türü.

Ruhsal Zeka analitik ve duygusal zekanın üzerinde daha kapsayıcı , kişinin mana ve değerlerle ilgili sorunların çözümünde kullandığı zekasıdır.

İçimizdeki krallığın hükümdarı egomuz oldukça başımız dertten,içimiz sıkıntıdan kurtulmaz insan kendi kendini dışarının onu sabote ettiğinden daha çok sabote eder. Kendi kendini daha çok kurcalar sonunda da ayarlarını bozar.

Başarıya ulaşmak için yaptığınız her ne ise içine ruhunuzu ve kalbinizi katmanız gerekir. İçinde ruh ve kalp olmayan hiçbir iş,hiçbir proje veya hiçbir ilişki başarıya ulaşmaz.

Her insanın kapasitesi ve ruhunun bilgeliği bir değildir.Her insanın hal dili ile ruh dili bir değildir.Her insanın kalbinin gözü açık değildir.Bu nedenle sadece aklı olduğu kadar ruhu bilge olanlar,tam anlamıyla layıkıyla liderlik özelliklerini taşırlar ve liderlik yaparlar…

Keyifli Okumalar 🙂

Mayıs ayında okuduğum ve tavsiye edebileceğim kitaplar :

Şeytan’ın Fısıldadıkları ( Emre Yılmaz )
Deniz Adamı ( Carl-Johan Vallgren )
Outliers ( Malcolm Gladwell )
Hergün Hüzün ( Chrısty Brown )

 

BİR CEVAP BIRAK