PAÜ’LÜ GENÇLER KARİYER İÇİN HAZIRLANIYOR

PAÜ’LÜ GENÇLER KARİYER İÇİN HAZIRLANIYOR

154
0
PAYLAŞ

PAÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Kariyer Yolcuları Topluluğu, British Town Dil Okulu ve Bemar Kariyer Okulu ile birlikte ilk etkinliğini gerçekleştirdi. “Kariyerin İçin Hazır Mısın?” adlı panelde İK Trendleri ve Sosyal Medya Türkticaret.net İK Müdürü Seyhan Koçak, Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Erol Akça ve Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Başkanı Melek Sözkesen konuşmacı olarak katıldı.

PAÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Kariyer Yolcuları Topluluğu, British Town Dil Okulu ve Bemar Kariyer Okulu ile birlikte etkinliği geçekleştirdi. PAÜ İİBF Salonu’nda gerçekleştirilen “Kariyerin İçin Hazır Mısın?” adlı panele; PAÜ Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Kamil Orhan, İl Milli Eğitim Şube Müdür Ramazan Yılmaz, Bemar Kariyer Okulu ve British Town Dil Okulları Kurucu Müdürü Belgin Artam, İK Trendleri ve Sosyal Medya Türkticaret.net İK Müdürü Seyhan Koçak, Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Erol Akça, Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Başkanı Melek Sözkesen ve öğrenciler katıldı.

“PLAN YAPMIYORUZ”

Panelin açılış konuşmasını yapan PAÜ Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Kamil Orhan “Toplum olarak bir şeyleri düşünüyoruz ama hiç plan yapmıyoruz. Plan yapmak, yola çıkmak lazım. Toplum olarak çok düşünüp hiç plan yapmıyoruz. Dolayısıyla nereye gideceğimizin bir anlamı kalmıyor. İşte bu nedenle yola çıkma gereği duyduk. Kariyer yolculuğu böyle başladı. Amacımız; bütün üniversitede fakülte ayırt etmeksizin kariyer yolculuğu yapmak isteyen arkadaşlara yol arkadaşlığı yapmak. Herkese teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıl yola çıktık. Yılda ortalama 4 saat kitap okuyan ama günde 5 saat televizyon seyreden bir ülkede yaşıyoruz. Ortalama eğitim seviyemiz 6 yıldır” dedi.

“KARİYER GÜNLERİNİ OKULLARDA YAPIYORUZ”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kariyer günlerini yaptıklarının altını çizen İl Milli Eğitim Şube Müdür Ramazan Yılmaz ise “Özellikle meslek liselerimizde işletmelerin belirli yerlerine gelen, kariyerlerini belli bir noktaya getiren işverenler ve çalışanlarla kariyer günlerini yapmaktayız. Türkiye’nin maalesef eğitimi ortada. Gğn geçtikçe de daha iyiye gittiğini inanıyoruz. Bununla ilgili de çok ciddi çalışmaların olduğunu da biliyoruz. Yeterli değil. Çünkü kalkınmış ülkelere baktığımızda eğitimde çok çok bizden ilerideler. Onları yakalamak için genel politikalarla ve çalışmalarla bunu titizlikle takip ettiğimizi söyleyeyim” diye konuştu.

“AMACIMIZ BİR YERLERE DOKUNABİLMEKTİR”

Konuşmacılara ve etkinliğe katılanlara teşekkür eden Bemar Kariyer Okulu ve British Town Dil Okulları Kurucu Müdürü Belgin Artam “Onların buraya gelmesi ve sizlerle buluşması, bizim için gurur vericidir. Biz kurum olarak bir çok öğrenci kulüpleriyle çalıştık ama bu kadar ince detaylara inen, bu kadar heyecanlı ve bu kadar yaptığı işi özümseyerek yapan bir kulüple ilk kez karşılaşıyorum. Böyle bir kulüp öğrencileriyle tanıştığım için çok gururluyum. Amacımız bir yerlere dokunabilmektir. Kariyer anlamında bir farkındalık yaratabilmek. Kurum olarak bizim en büyük amacımız budur” dedi.

PANELE ORHAN BAŞKANLIK ETTİ
Yapılan açılış konuşmalarının ardından; öğrencilerin merakla takip ettiği panele PAÜ Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Kamil Orhan, başkanlık etti. Orhan’ın başkanlık ettiği panelde; Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Başkanı Melek Sözkesen, İK Trendleri ve Sosyal Medya Türkticaret.net İK Müdürü Seyhan Koçak ve Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Erol Akça sunum gerçekleştirdi. Yapılan sunumun ardından panelistlere; çiçek ve plaket takdim edildi.

BİR CEVAP BIRAK