Mülakat Hakkında Tüyolar verdiler

İnsan Kaynakları ve İş Dünyası

Mülakat Hakkında Tüyolar verdiler

Kocaeli Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü tarafından düzenlenen 21’inci Yüzyıl İnsan Kaynakları Semineri İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde gerçekleşti.

21’inci yüzyıl İnsan Kaynakları Semineri ‘Mülakat Teknikleri’ adı altında oluşturulan etkinlikle gerçekleşti. Etkinliğe TürkTicaret.net İnsan Kaynakları Yöneticisi Seyhan Koçak ve Özüak Akademi kurucusu İkna Mühendisi ve İletişim Eğitmeni Cem Özüak katıldı. Mülakatta yapılması gerekenlerden, CV hazırlamaya kadar değinilen konulara öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Seminerde ilk olarak konuşan TürkTicaret.net İKY Koçak, öğrencilere mülakatla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Her firmanın kendisine uygun bir mülakat görüşmesi olduğuna değinen Koçak, Türkiye’de artık üniversite ya da bölümün işe alımda birinci faktör olmadığının altını çizdi. Öğrencilere, kendilerini geliştirme noktasında ve kariyere odaklanmada uyarılarda bulunan Koçak, ilk önce kariyer açısından sektör belirlemeleri gerektiğini vurguladı. Seminere konuşmacı olarak katılan bir diğer konuk İletişim Eğitmeni Özüak ise, öğrencileri ikna ve algı yönetimi konularında bilgilendirdi. İknanın öğrenilebilir ve öğretilebilir olduğuna da değinen Özüak, toplumda ikna kavramının insanları kandırmak olarak algılandığını belirtti.

Bir cevap yazın