MİMA

MİMA

1142
0
PAYLAŞ

The Profesyonel ve Fabrika Ayarlarına Dön kitabından sonra Yüce Zerey’den üçüncü kitap roman tadında geldi ” Mima ” başlı başına diğer kitaplarından çok farklı .Kitabı okurken hikayenin ilgili yerlerinde kolayca şarkı dinleyebiliyor ,Mima kavramlarının açıklamalarının yer aldığı Mima sözlüğünü okuyabiliyor,bölüm sonlarında bölümün görsel özetini ve mima karakterlerinin çizimlerini görebiliyorsunuz.

Dünya ne ara bu kadar karıştı ?

Tanrı insanları yaratınca…Richard K.Morgan

Milenyum gelecek dertler bitecek düşüncesiyle 2000’li yıllara giriş.

Takip et ya da engelle çılgınlığıyla,güç ve egonun daha baskın olduğu, yeni dünyanın insanlarının artık bakan ama görmeyen,öğrenen ama anlamayan okuyan ama unutan ,anı yaşamaktan keyif almayan herşeyin ilüzyondan ibaret olduğu sanal bir dünyada sanal yaşamları daha da artırdı ve insanoğlu günün birinde tüm bireylerin gereksinimlerini gözeten bir yönetim modeli oluşturmaya karar verdi.

İnsanoğlu olarak biz bu zamana kadar en iyi neyi yönettik ? Cevap basitti “şirketleri” Performans yönetim yaklaşımı şirketleri herşeye rağmen ayakta tutabiliyorsa neden bir toplum yönetim sistemi olarak kullanılmasındı ve son insan topluluğu bir ekip çalışmasıyla ve halkın desteğiyle Mima doğdu Mima gelecek herşeyi çözecek herkes mutlu mesut olacak en büyük eksiklik olan aidiyet giderilecekti.Mima halkı yüksek performanslı,orta performanslı ve sistemin her alanında hizmetkar olarak görev alan düşük performanslı Mimalılar olarak gruplanırdı.

Mima da herşeyin özü artık performanstı. Milli içeceğin kahve, anayasasının Mimir olduğu,Mima da yaşamın anlatıldığı,Alaz’ın başarılı ve mücadelerle dolu öyküsüyle günümüz dünyasına farklı bir açıdan ışık tutan yaşadığımız toplumu ve kendimizi sorgulamamızı sağlayan keyifle okuyabileceğimiz bir kitap olmuş MİMA…

Sevgiyle Kalın 🙂

BİR CEVAP BIRAK