LEAN IN SINIRLARINI ZORLA KADINLAR İŞ ve LİDERLİK İSTEĞİ

LEAN IN SINIRLARINI ZORLA KADINLAR İŞ ve LİDERLİK İSTEĞİ

322
0
PAYLAŞ

Büyük düşünen engellerin arasında kendine yol açmaya çalışan ve potansiyelinin en tepesine ulaşmaya kararlı kadınları teşvik etmek için yazılan bir kitap.

Sheryl Sandberg internet çağının en başarılı firmalarından ikisinde, Google ve Facebook’ta üst düzey yöneticilik yaptı. Kadınların potansiyelini daha etkin kullanmanın hem kadınlara, hem çalıştıkları firmaya, hem de topluma sağlayacağı faydayı bizzat yaşayarak gören Sandberg, geçtiğimiz birkaç yıl içinde kadınlar ve iş dünyası konulu etkinliklere katıldı ve konuşmalar gerçekleştirdi.

Kadınların karşılaştığı birçok engelin kökenin de korku yatar. Sevilmeme korkusu,yanlış seçim yapma,olumsuz ilgiyi üzerine çekme,işlerin altından kalkamama,yargılanma,başarısızlık…Korku ortadan kalktığın da kadınlar profesyonel başarının ve kişisel tatminin peşinde koşmayı başarabilirler.

Sandberg’in temel önerisi şu: “Karar almanın zamanı gelmeden önce işi bırakma. Eşini seçerken, nasıl bir karar alırsan al, gerçek bir eş olarak yanında olup sana destek olacak birini seç. Sadece kafalarda var olan mükemmel iş kadını, eş ve anne olma hayali ile kendini yargılama.”

Keyifli Okumalar

PAYLAŞ
Önceki makaleÇALIŞMA PSİKOLOJİSİ
Sonraki makaleİLK 90 GÜN
Seyhan Koçak
İK Yöneticisi & Eğitmen & Blogger & Profesyonel Koç

BİR CEVAP BIRAK