KÖK “KİŞİYE ÖZEL KARİYER”

KÖK “KİŞİYE ÖZEL KARİYER”

1601
0
PAYLAŞ

” Değişim o kadar hızlı ki… Herşey hızla yerini yenilere bırakıyor bu dönemin başlıca özelliği herşeyin geçici hale geliyor olması.Bilgide kalıcı olamıyor,üretilen yeni bilgi her geçen gün mevcut bilgiyi eskitiyor,yetersiz hale getiriyor.Sonuçta diplomalar,sertifikalar,ünvanlar da artık süreli.”

KÖK ” Kişiye Özel Kariyer ” stratejik kariyer yolculuğunun yol haritasını belirleyen eğitim ve uygulama kitabı hangi yaşta ve eğitim düzeyinde olursan ol kariyer yolculuğun da sürekli yanında olacak bir rehber ve kılavuz kitaba ihtiyacın olacak. Yeni nesli anlamak ve yardımcı olabilmek adına  İnsan Kaynakları Departmanların’da çalışan herkesi de yakından ilgilendiren bir kitap.

Kitabın içinde 6 istasyon yer alıyor ;

* Kariyer CheckUp – Kendini Tanıma ve Keşfetme – Kişisel Gelecek Tasarımı – Konumlandırma,Odaklanma,Farklılaşma – Değerleme – Kişisel Kimlik,Kişisel Profil Oluşturma,Kariyer Projesi,Kişisel Marka

KÖK Modeli kariyer temel eğitimini yani 6 istasyonu tamamladığın da yol haritanı çıkarmış emin adımlarla kariyer yolculuğuna devam edebilirsin bu yönüyle lise de okuyan arkadaşlarımın geleceğinde neler yapabileceğine,üniversitede okuyan arkadaşlarımın kariyerine nasıl yön vereceğine yardımcı olabilecek ve mutlaka okunması gereken bir kitap. Kamil Kasacı’ya ve Mevlüt Güleç’ e emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim.

” Bir işe girmiş olmak bir başarıdır ama sadece anlık bir sonuçtur. Önemli olan sürüdürülebilir bir başarıdır. Sürdürülebilir kalıcı bir başarı ise bütüncül bir HAYAT ve KİŞİSEL GELECEK TASARIMI ile mümkün olur.”

Keyifli Okumalar 🙂

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK