KARİYER YOLCULARI İLK YOLCULUKLARINA BAŞLADI

İnsan Kaynakları ve İş Dünyası

KARİYER YOLCULARI İLK YOLCULUKLARINA BAŞLADI

KARİYER YOLCULARI İLK YOLCULUKLARINA BAŞLADI

kariyer1

Pamukkale Üniversitesi’nin yeni kurulan öğrenci topluluklarından olan Kariyer Yolcuları Topluluğu, “Kariyerin İçin Hazır Mısın?” etkinliği ile ilk faaliyetini yaparken, alanında uzman kariyer sahibi kişileri öğrencilerle bir araya getirdi.

Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliği, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci takip etti.

Konferansta “İK Trendleri ve Sosyal Medya” konulu sunumu gerçekleştiren Seyhan Koçak, yaygınlaşan internet kullanımıyla birlikte sosyal medyanın da ticari faaliyetler açısından önemini kaydetti.

Konuşmasında hayalden holdingleşmeye giden yolda genç girişimcilere tavsiyelerde bulunan AKÇA Holding Yönetim Kurulu Üyesi Erol Akça, belirledikleri hedeflere ulaşmak için yaşanabilecek zorluklar karşısında dirençli olmaları gerektiğini hatırlattı ve sağlam adımlar atmalarını tavsiye etti.

Genç girişimcilere kariyer planlaması konusunda tavsiyelerde bulunan DEGİAD Başkanı Melek Sözkesen, gençlerle bir arada olup onlarla sohbet etmekten büyük keyif aldığını belirtirken, kariyer planlamasını uzun vadede değerlendirmek gerektiğini dile getirdi.

Devamı: http://haber.pau.edu.tr/haber/kariyer-yolculari-ilk-yolculuklarina-basladi.html#ixzz3wZcbSV67

Bir cevap yazın