ELON MUSK – Tesla,SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

ELON MUSK – Tesla,SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

626
0
PAYLAŞ

Bloomberg Business dergisi yazarı Ashlee Vance tarafından kaleme alınmış , 21. yüzyılda adını en sık duyacağımız isimlerden biri olan Elon Musk’ı daha yakından tanımak ve vizyonunu anlamak için bu kitap mutlaka okunmalı gerçek manada sürükleyici, ilham verici ve bilgilendirici.

Online para transfer sistemi Paypal , elektrikli Tesla otomobilleri, Marsta koloni kurmayı hedefleyen SpaceX ve ABD’nin en büyük güneş enerjisi şirketi SolarCity. Bunların hepsinin arkasındaki genç girişimcinin hikayesi anlatılmakta.

” Ne zaman Musk gerçek dışı hedefler belirlese, çalışanlarına sözlü olarak kötü davransa ve onları güçlerinin sonuna kadar çalıştırsa bunun bir bakımdan Mars planı ile ilgili olduğu anlaşılmaktadır. Bazı çalışanlar Musk’ı bunun için sevmektedir.Diğerleri ise onu hiç sevmemektedir.Ancak garip şekilde tutkusu ve misyonuna olan saygılarından ötürü ona sadıktırlar.Silikon Vadisinde girişimcilerin çoğunda olmayan ve Musk’ın geliştirdiği şey anlamlı bir dünya görüşüdür.Şu ana kadar herhangi birinin giriştiği en büyük maceranın sahibi olan dehadır.Kendisi zenginleri kovalamakta olan bir Ceo’dan çok zafer kazanmak için askerlerini sevk ve idare eden bir general gibidir.”

Keyifli Okumalar

 

PAYLAŞ
Önceki makaleTEBRİKLER KOVULDUNUZ
Sonraki makaleT-İNSAN UFUK TARHAN
Seyhan Koçak
İK Yöneticisi & Eğitmen & Blogger & Profesyonel Koç

BİR CEVAP BIRAK