2023 LİDERİ – DİJİTAL ÇAĞIN LİDERLİK SIRLARI

2023 LİDERİ – DİJİTAL ÇAĞIN LİDERLİK SIRLARI

392
0
PAYLAŞ

Dijital yeni bir mecra değil,yeni bir düşünme biçimi çağıdır ve bu çağ kendi liderlik biçimini de beraberinde getiriyor.Katılımcı liderlik teknolojiden besleniyor ve yöneticiyi daha şeffaf olmaya zorluyor.

Yeşim Toduk 2023 Lideri kitabın da 10 yıl önce-10 yıl sonra liderlik , iş yapış şekli,yönetim tarzı ve yönetici seçerken aranan özellikleri sorgulayıp değişimi gözler önüne sermiş yıllar arası farklılıklar kuşaklar,dijital çağ ve teknoloji gelişimi ile Liderliğin değişimi çok net ortaya çıkmış.

Lider dokunulmaz ve uzak olan sadece emir veren lider görüntüsünden gittikçe uzaklaşıyor,teknolojiyi daha etkin kullanarak çalışanlarıyla çok daha yakın ilişkiler kuran bir lider pozisyonunda oluyor.

2002 de Liderlik daha çok teknik bilgi ve birikim gerektirirken,2013 yılında karakter ve kişilik özelliği,iş yapış şekli,daha katılımcı daha paylaşımcı daha şeffaf olmaya yöneltmiş.

2023 Lideri ;

Kişiselleştirme : Bütün çalışanlara aynı şekil de davranmanın mümkün olamayacağı ,farklı karakterlere farklı kuşaklara kişisel özelliklerini bilerek farklı iletişim ve davranış metodları sağlanabilmesi

Yenilikçilik ve Girişimcilik ön plan da

Sahici Olmak : İnsana dokunan çalıştığı ekibin beyninden önce kalbini kazanan iknayı temel alan pozitif ve sahici olabilmek .

Lider olarak başarılıysanız şirketinizde başarılı oluyor.İyi liderliğin sırrı çalışanlarına kendini değerli hissettirmek,insan odaklı olmak,herkesin işini iyi yapabilmesi yolunda motive etmek

Ekibiyle bütünleşmiş,onları dinlemek ve anlayabilmek

Keyifli Okumalar

 

 

BİR CEVAP BIRAK